WYSPA.SYNCHRONIZACJA / PUBLIKACJA + DYSKUSJASYNCHRONIZACJA 2009

Czas: 20.10 (wtorek), g. 19.00
Miejsce: Warszawa, DelikatesyTR, Marszałkowska 8

WYSPA.SYNCHRONIZACJA to unosząca się na wodzie platforma, na której znajduje się dziewięć urządzeń treningowych ustawionych wokół niewielkiej niecki, do której spływa oczyszczona woda ze znajdujących się powyżej cystern zawierających filtry. Woda pompowana jest wprost z Wisły przez pompy kinetyczne poruszane siłą mięśni osób ćwiczących na urządzeniach. Platforma połączona jest z lądem zamykanym na noc trapem, pozwalającym na wjechanie wózkiem inwalidzkim. Oświetlona diodami LED WYSPA, pełni funkcję znaku również po zmroku.

Zapraszamy na dyskusję poświęconą projektowi Kuby Szczęsnego WYSPA. SYNCHRONIZACJA. Dyskusja połączona będzie z promocją publikacji podsumowującej prace projektowo-badawcze Kuby Szczęsnego i zaproszonej grupy współpracowników.


  Nie dość, że - przekazując energię z przyrządów fitness do systemu filtrów - Szczęsny niejako "podłącza" wysiłek fizyczny do celu, czyniąc z niego pracę, to pozwala od razu doświadczyć jej wytworu (zobaczyć, dotknąć, poczuć, posmakować). Jednym z najbardziej dotkliwych skutków alienacji pracy jest spadek poczucia sprawstwa - WYSPA Szczęsnego, pozwalając doświadczyć bezpośredniego przełożenia własnego wysiłku (a tym bardziej - wysiłku wspólnego) na zmianę rzekomo beznadziejnej sytuacji, utrwala kompetencję polityczną i ćwiczy w myśleniu utopii.


Kuba Mikurda, Cud nad Wisłą, Wyspa. Synchronizacja
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / www.funbec.eu

Projekt jako część Festiwalu Sztuki nad Wisłą Przemiany, realizowany jest dzięki dotacji otrzymanej od m.st. Warszawy // www.warszawa2016.pl/przemiany

Współpraca: