CHOROBY MIASTA / WYKŁAD

SYNCHRONIZACJA 2013

Czas: 24.11, godz. 16.00
Miejsce: Warszawa, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Jednym z elementów kończących cykl spotkań i dyskusji w ramach Synchronizacji 2013 będzie wykład Małgorzaty Kuciewicz z Grupy Architektonicznej Centrala. Architektka poruszy zagadnienia związane z chorobami i dolegliwościami psychosomatycznymi, których źródłem jest miasto oraz jego struktura przestrzenna. Bazując na klinicznych, jak i zasłyszanych przykładach chorób miejskich oraz fobii, miasto zostanie poddane analizie przestrzennej w oparciu o dyskurs psychoanalityczny.

Po wykładzie po wystawie Pracując dla kraju, pracujesz dla kraju oprowadzi publiczność Bogna Świątkowska. Ostatnią częścią panelu podsumowującego projekt Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości będzie wykład Błażeja Prośniewskiego, dziennikarza Programu 4. Polskiego Radia oraz teoretyka architektury, który wraz z publicznością zastanowi się, jaka powinna być dziś architektura?

—–
Projekt Synchronizacja. Projekty dla miast przyszłości realizowany jest przez Fundację Bęc Zmiana dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerem wydarzeń jest Nowy Teatr.
Sponsorem wystawy Pracując dla kraju pracujesz dla kraju jest Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego BUDOPOL S.A. / www.bpbo.com.pl
Wstęp wolny