CZEGO POTRZEBUJEMY, CZEGO NIE CHCEMY? / DYSKUSJA

SYNCHRONIZACJA 2011

Czas: 5.11 (sobota), godz. 16.00
Miejsce: Warszawa, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Koszykowa 55
Dyskusja: Alastair Donald, Angus Kennedy, Grzegorz Piątek, OSSA


Jak rozmawiać o architekturze przyszłości w chwili, kiedy projektowanie przyszłości jest osłabione niepewnością wynikającą z kryzysu ekonomii w Europie? Czy nowe ruchy społeczne zaowocują nowymi formami organizacji przestrzeni? Jeśli nie, to jak długo trwać będziemy uwięzieni w architekturze XX-wiecznej?


Alastair Donald - zastępca dyrektora The Future Cities Project (www.futurecities.org.uk);  współredaktor tomu The Lure of the City: From Slums to Suburbs (Pluto 2011). Prowadzenia badania dotyczące mobilności i przestrzeni na Martin Centre for Architectural and Urban Studies, University of Cambridge. Współtwórca manifestu W stronę nowego humanizmu w Architekturze(Towards a New Humanism in Architecture).

Grzegorz Piątek - krytyk architektury, z wykształcenia architekt. Kurator (wraz z Robem Wilsonem, RIBA) wystawy “OPEN:POLAND. Architecture and Identity” (Londyn, 2009). Kurator (z Jarosławem Trybusiem) wystawy “Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings” w Pawilonie Polonia nagrodzonej Złotym Lwem podczas Biennale Architektury w Wenecji w 2008 r. Od 2005 redaktor merytoryczny w miesięczniku “Architektura-murator”. Kierownik artystyczny starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury (OSSA) - założone w 1997 roku z inicjatywy studentów, których pragnieniem było poszerzanie horyzontów i nabycie doświadczenia zawodowego. OSSA wychodzi naprzeciw potrzebom studentów, którzy nie zawsze mają okazję na pełne wykorzystanie swoich możliwości.