Na dachu domu pod żaglem, al. Przyjaciół 3, projekt: Juliusz Żórawski (1937)
Znasz budynek z ciekawym, potencjalnie użytkowym dachem? Chcesz by stal się przedmiotem warsztatów? Skontaktuj się z nami!
Zapraszamy mieszkańców Warszawy, użytkowników i właścicieli budynków do zgłaszania propozycji dachów, które mogą stać się miejscem i przedmiotem warsztatów podczas których zajmiemy się tym jak wykorzystywać dachy na podniebne punkty widokowe, ogrody, solaria, place zabaw i mieszkania.
Użytkowanie przestrzeni dachów z jakiegoś powodu jest u nas zupełnie zaniedbane. Nie tłumaczy tego klimat – pogodę mamy podobną co mieszkańcy na przykład Zurichu, miasta w którym mieszkańcy ochoczo korzystają z dachów i gdzie co roku odbywa się festiwal Rooftop Day.
Naszym celem jest spopularyzowanie idei wykorzystania dachów. Na zakończenie cyklu powstanie mapa dachów warszawskich, dostępnych i niedostępnych, ale mających użytkowy potencjał.
Na warsztaty, wykłady i spacery zapraszamy zarówno profesjonalistów z branży architektonicznej, jak i mieszkańców miasta, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, instytucji i firm będących użytkownikami najwyższych pięter budynków.
ZGŁOSZENIA DACHÓW przyjmujemy do 20 maja 2016 pod adresem bec@beczmiana.pl
__
Program DACHOLOGII stworzyli architekci Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis.
Działania są częścią tegorocznej edycji cyklu Synchronizacja, której tematem głównym jest ARCHITEKTURA NIEZRÓWNOWAŻONA
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana
Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego