SWISS-POL


 Przegląd portfolio. 
Na zdjęciu: Simone de Iacobis (CENTRALA) i Chasper Schmidlin (Schmidlin Architekten).
Fot. PION 

 Przegląd portfolio.
Fot. PION

Wykład Hannesa Oswalda (Stich & Oswald)
Fot. PION

Przegląd portfolio.
Fot. PION

Czas: 5 listopada 2016 (sobota), 12:00-18:00
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

WYKŁADY + PRZEGLĄD PORTFOLIO DLA STUDENTÓW I MŁODYCH ARCHITEKTÓW.

Za nami trzecia edycja SWISS-POLu, polsko-szwajcarskiej wymiany myśli architektonicznej.
Gośćmi tegorocznego wydarzenia byli architekci z odnoszących duże sukcesy biur najmłodszej generacjI, Schmidlin Architekten oraz Stich&Oswald. Trzeci wykład wygłosili Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z grupy projektowej CENTRALA.

Przegląd portfolio był nie tylko okazją do rozmowy o własnych projektach, ale tez dyskusji, jakie cechy ma dobre portfolio i czym polski student może zapunktować szukając miejsca na praktyki za granicami kraju.
Wykłady i przegląd prowadzone były w języku angielskim.

PROGRAM - Sobota, 5 listopada 2016

12:00-15:00
Wprowadzenie:
Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana), Kasia Jackowska
Wykłady:
Chasper Schmidlin, Schmidlin Architekten
www.voellmyschmidlin.com
Hannes Oswald, Stich&Oswald www.stichundoswald.ch
Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis, grupa projektowa CENTRALA,www.centrala.net.pl

15:00-16:00
przerwa

16:00-18:00
przegląd portfolio w grupach i indywidualnie, dyskusje


Wykładowcy tegorocznej edycji SWISS-POLu:

Hannes Oswald ukończył ETH w Zurichu. Wraz z Sebastianem Stichem założył biuro Stich & Oswald, działające w dziedzinach architektury, wzornictwa przemysłowego i scenografii, współpracujące m.in. z Peterem Zumthorem, Christianem Kerezem, Herzog & Meuron. W 2016 roku pracownia Stich & Oswald została nominowana do prestiżowej nagrody Swiss Art Award.
http://www.stichundoswald.ch/

Chasper Schmidlin ukończył ETH w 2007 roku. Przez dwa lata pracował w biurze Herzog & de Meuron. W 2009 roku wraz z Lukasem Voellmy założył biuro Voellmy Schmidlin Architektur. Najbardziej interesującymi projektami studia są Ferienhäuser in S-chanf und Tschlin, Messestand Sarah Oppenheimer, Art Basel, Umbau Galerie von Bartha Garage w Bazylei. Od 2016 roku prowadzi biuro Schmidlin Architekten.
http://www.voellmyschmidlin.com/

Katarzyna Jackowska studiowała architekturę i psychologię w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu architekta kontynuowała edukację na ETH w Zurichu. W 2003-2007 pracowała dla biura Herzog & de Meuron w Bazylei, pracując nad m.in. Stadionem Narodowym w Pekinie i St. Jakob’s Turm w Bazylei. Od 2007 do 2013 roku wykładała na wydziale architektury na ETH. Od 2013 roku wykłada w HSLU Luzern. W 2008 założyła pracownię Jackowska Architektur und Gestaltung w Zurichu.
http://www.jackowska.ch/

Małgorzata Kuciewicz studiowała architekturę w Warszawie, Montpellier i Tampere, doświadczenie zdobywała w Berlage Institute w Amsterdamie i na warsztatach EASA. Laureatka nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych, autorka i współautorka indywidualnie zaprojektowanych wnętrz, obiektów architektonicznych, wystaw, a także projektów służących pobudzeniu refleksji nad przestrzenią miast. Współzałożycielka pracowni projektowej CENTRALA. Zajmuje się badaniem, popularyzacją, a także działaniem na rzecz zachowania i rewitalizacji wartościowego dziedzictwa architektury i urbanistyki. Pracuje nad projektem Warsaw Critical Tourism ukazującym wyjątkowość Warszawy jako przypadku urbanistycznego. Obecnie rezydentka Akademie Schloss Solitude.
http://www.centrala.net.pl/

Simone De Iacobis studiował architecture w Rzymie, ukończył dwuletni fotografii, brał udział w wielu wystawach, m.in. “Fotografia Festival Internazionale di Roma”. Pracował w “Urhahn Urban Design”, Amsterdamie; “STAR, strategies + architecture” w Rotterdamie; współpracował ze “studiometrico”, w Mediolanie. Laureat nagród w konkursach architektonicznych i fotograficznych. Współzałożyciel pracowni projektowej CENTRALA. Obecnie rezydent Akademie Schloss Solitude.
http://www.centrala.net.pl/

__

SWISS-POL jest częścią tegorocznej edycji cyklu Synchronizacja, której tematem głównym jest ARCHITEKTURA NIEZRÓWNOWAŻONA www.synchronicity.pl

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / www.beczmiana.pl
Współpraca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Mecenas SWISS-POLu: Geberit / www.geberit.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Pro Helvetia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawa


Wydarzenie na Facebooku ++ tu ++