DACHOLOGIA III: spacer po Muzeum Narodowym w Warszawie + warsztaty


Zapraszamy do udziału w cyklu wydarzeń DACHOLOGIA. PODNIEBNE MIASTO, mającym na celu spopularyzowanie użytkowania idei wykorzystania dachów budynków. W programie są warsztaty, wykłady i spacery, na które zapraszamy zarówno profesjonalistów z branży architektonicznej, jak i mieszkańców miasta, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, instytucji i firm będących użytkownikami najwyższych pięter budynków.

Program wydarzeń trzeciego weekendu DACHOLOGII:

25 czerwca (sobota), godz. 15:00-18:00
Spacer połączony z wejściem na dach
miejsce: Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3

W ramach sobotniego wydarzenia odbędzie się krótki wykład, a następnie spacer po budynku Muzeum Narodowego. Na trasie spaceru znajdzie się m.in. udostępniony do zwiedzania fragment dachu, tropikalna przestrzeń świetlika nad galerią sztuki XIX wieku oraz odwiedzenie wystawy „Marzenie i rzeczywistość”, poświęconej gmachowi Muzeum.

Na spacer obowiązują zapisy, liczba uczestników jest ograniczona do 50 osób. Zapisy rozpoczną się we czwartek 23 czerwca o godzinie 11:00 pod adresem www.dachologia3.evenea.pl Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie tury, rozpoczynające zwiedzanie o godzinie 15:00 i 16:30.

UWAGA: ze względu na utrudnioną dostępność i trudne warunki w przestrzeniach, które odwiedzimy (ostatni odcinek wejścia na dach prowadzi po drabinie, a w świetliku panuje bardzo wysoka temperatura), udział w spacerze dostępny jest dla uczestników pełnoletnich o dobrym stanie zdrowia.

26 czerwca (niedziela), godz. 12:00-17:00
Warsztaty
miejsce: Szklany Dom, Mickiewicza 34/36

Celem warsztatów dotyczących użytkowania dachów, prowadzonych przez Małgorzatę Kuciewicz i Simone De Iacobis, jest opracowanie zestawu praktycznych porad, dotyczących możliwości użytkowania dachów i tarasów oraz udostępnienia zamkniętych dotąd podniebnych przestrzeni. Na warsztatach będą poruszane projektowe, administracyjne oraz prawne aspekty udostępniania dachów. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem bec@beczmiana.pl do czwartku 23 czerwca do godziny 16:00. Prosimy o krótkie uzasadnienie chęci udziału w warsztatach w mailu o temacie „DACHOLOGIA III. Zgłoszenie na warsztaty”. Spośród zgłoszeń wybierzemy 20 osób, o zakwalifikowaniu się do grupy poinformujemy do piątku 24 czerwca.

Geberit, parter strategiczny projektu, dba o prawidłowe odprowadzanie wody z dachów płaskich w powstających projektach. Podczas niedzielnych warsztatów rozmawiać będziemy m.in. o odwodnieniu dachów.

Dzięki podciśnieniowemu systemowi Pluvia, firma Geberit już od dziesięcioleci ustala standardy w technologii odprowadzania wody deszczowej z dachów: z dachów o konstrukcji masywnej, lekkiej, izolowanych termicznie, a także z dachów zielonych.
W porównaniu z konwencjonalnymi systemami odprowadzającymi wodę z dachu, Geberit Pluvia daje architektom więcej swobody w projektowaniu, wymaga bowiem mniejszej ilości wpustów dachowych, pionów kanalizacyjnych, a także mniej robót ziemnych.

Program DACHOLOGII stworzyli architekci Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis.
Działania są częścią tegorocznej edycji cyklu Synchronizacja, której tematem głównym jest ARCHITEKTURA NIEZRÓWNOWAŻONAwww.synchronicity.pl

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana


Partner strategiczny: Geberit www.geberit.pl 


Partnerzy: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrala, Dom Funkcjonalny, Muzeum Warszawskiej Pragi, PoLandscape, PROM Kultury Saska Kępa

Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego