PAWILON Z RESZTEK


Pawilon zbudowany został z tego, co znaleźliśmy w naszym biurze, magazynie i w piwnicy, z pozostałości po rozmaitych zrealizowanych przez nas przez lata projektach, skrzętnie przechowywanych, bo przecież „kiedyś mogą się przydać”.

Celnie zauważa socjolog i badacz miasta Maciej Frąckowiak w tekście „Zużywanie środków nietrwałych”: „Za przyrost rozmaitych materiałów, które powinny zostać lepiej spożytkowane, odpowiada m.in. następujący paradoks: z jednej strony, od twórców i organizatorów życia artystycznego coraz częściej oczekuje się trwałych rezultatów, najlepiej takich, które będą miały swoje publiczne, społeczne, także w przestrzeni miasta, efekty, z drugiej jednak strony, często okazuje się, że otoczenie, a nawet zgłaszający te roszczenia nie są w stanie tych efektów wchłonąć – odnajmujący miejsca wymagają, by po działaniach posprzątać, grantodawcy i księgowi chcą by wszystko wróciło do uprzedniego – także magazynowego – stanu, trudno też znaleźć kolejne środki na pozwalające utrzymać serwery i domeny utworzone w ramach działań, albo zapłacić za prąd czy konserwację powstałych instalacji”.

Pawilon był jednocześnie projektowany i budowany przez znakomitą ekipę młodych architektów. Kierował nią PAWEŁ PACIOREK – student architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2012 roku związany z Teatrem Nowym, realizuje projekty artystyczne i teatralne, obecnie kierownik techniczny. Współautor zwycięskiego konkursu na plan zagospodarowania kampusu Szkoły Głównej Handlowej. Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury. Zdobywał doświadczenie architektoniczne w pracowni Aleksandry Wasilkowskiej oraz Marleny i Marka Happachów.
Od 2012 roku wraz z braćmi Rafałem, Piotrem i Andrzejem, realizuje projekty instalacji artystycznych, projekty małej architektury, pawilony informacyjne (obecnie pewną kawiarnię na Mokotowie). Interesuje go grafika cyfrowa, portret, wykonawstwo i projektowanie mebli.
Dzięki współpracy z ZOO Market księgarnia będzie działać co weekend przez całe lato.

SOBOTA/NIEDZIELA 11-17, ALEJA SOLIDARNOŚCI 55, WJAZD OD FLORIAŃSKIEJ
Organizator: Fundacja Bęc Zmiana
Partnerzy: ZOO Market

W powstałym pawilonie, zapraszamy DO KSIĘGARNI Sklep Wielobranżowy Fundacji Bęc Zmiana, w której będzie można nabyć książki wydane przez Bęca i wielu znakomitych wydawców, których publikacje mamy przyjemność dystrybuować.


Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego