DACHOLOGIA. PODNIEBNE MIASTO II: spacer + warsztaty

Fot. Przemysław Nieciecki (PION)

Program wydarzeń drugiego weekendu DACHOLOGII:

11.06 (sobota) godz. 13:00-15:00
Spacer z udziałem architekta krajobrazu: zielone dachy w mieście na przykładzie dachów BUW i Centrum Nauki Kopernik. Podczas spaceru przeanalizujemy techniczne aspekty projektowania zielonych dachów na dwóch najbardziej znanych przykładach w Warszawie. 
Miejsce zbiórki: plac przed głównym wejściem do Centrum Nauki Kopernik. Wstęp na spacer jest wolny, zachęcamy do zabrania koców, lornetek i prowiantu - spacer zakończymy wspólnym piknikiem.

12.06 (niedziela) godz. 12:00-16:00
Warsztaty dotyczące użytkowania dachów, prowadzone przez Małgorzatę Kuciewicz i Simone De Iacobis. Celem warsztatów jest opracowanie zestawu praktycznych porad, dotyczących możliwości użytkowania dachów i tarasów oraz udostępnienia zamkniętych dotąd podniebnych przestrzeni. Warsztaty będą mieć miejsce na Pradze, szczegółowe informacje podamy wkrótce.
Program warsztatów:
12:00-13:00 Wejście na dach budynku mieszkalnego, dyskusja.
13:00-16:00 Dom Funkcjonalny. Analiza prawnych, administracyjnych i projektowych możliwości udostępnienia dachu do użytkowania.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem bec@beczmiana.pl do czwartku 9 czerwca do godziny 16:00. Prosimy o krótkie uzasadnienie chęci udziału w warsztatach w mailu o temacie „DACHOLOGIA. Zgłoszenie na warsztaty”. Spośród zgłoszeń wybierzemy 20 osób, o zakwalifikowaniu się do grupy poinformujemy do piątku 10 czerwca.
__

Program DACHOLOGII stworzyli architekci Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis.
Działania są częścią tegorocznej edycji cyklu Synchronizacja, której tematem głównym jest ARCHITEKTURA NIEZRÓWNOWAŻONA www.synchronicity.pl 

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana
Partnerzy: Centrala, Dom FunkcjonalnyMuzeum Warszawskiej PragiPROM Kultury Saska Kępa

Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego